جمعه 2 تير 1396_ 27 رمضان 1438 _ 23 ژوئن 2017
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 27 بهمن 1395     |     کد : 38864

راه های کاهش ترافیک در ورامین در جلسه شورای ترافیک شهرستان بررسی شد

جلسه شورای ترافیک شهرستان ورامین صبح امروز برگزار شد و در آن تصمیماتی برای کاهش ترافیک شهرستان، لزوم نظارت پلیس راهور بر کلیه طرح های ترافیکی و برخورد با خاطیان سد معابر اتخاذ شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین جلسه شورای ترافیک شهرستان ورامین به ریاست دکتر یوسفی فرماندار و با حضور بخشداران مرکزی و جواد آباد ، شهردار جواد آباد ،مسئول حمل و نقل و ترافیک شهرداری ورامین ،مدیر عامل سازمان های اتوبوسرانی و تاکسیرانی، روسای ادارات راه، پایانه ها و دیگر مسئولین ادارات صبح امروز در محل فرمانداری ورامین برگزار شد. 
 یوسفی در این جلسه با تاکید بر نظارت پلیس راهور شهرستان بر کلیه طرح های ترافیکی، تاکید کرد: تمامی طرح های ترافیکی و ایجاد میادین و اصلاح هندسی آن باید ابتدا به تایید پلیس راهور شهرستان برسد تا شاهد مشکلات ترافیکی و تصادفات احتمالی نباشیم.
فرماندار ورامین یادآور شد: شهرداری مکلف است همه ی پیاده روها را آزاد و قابل دسترسی نماید هیچ کس حق ندارد پیاده روها را مسدود کند که در این صورت باید با خاطیان برخورد شود .
وی با تاکید بر مشکلات جاده آبباریک اظهار داشت : با توجه به اینکه این جاده یکی از محورهای حادثه خیز شناخته میشود کلیه مسائل ایمنی جاده آبباریک باید هرچه سریعتر حل و فصل شود.
در ادامه جلسه سرهنگ دلیری فرمانده پلیس راهور شرق استان تهران از نحوه اجرای طرح هندسی میدان رازی که توسط شهرداری ورامین در حال اجرا است انتقاد کرد و گفت :این طرح استاندارد نیست و باعث بروز ترافیک و تصادف می شود.
دهقان معاون ترافیک و حمل و نقل شهرداری ورامین با اعتراض به سخنان رئیس پلیس راهور شرق استان تهران اظهار داشت: پروژه پل امام رضا (ع) از چهار سال پیش و با نظارت شهرداری و با استفاده از نظرات کارشناسان مجرب ترافیک و بدون دخالت شهردار و شورا انجام گرفته و هیچگونه اعمال سلیقه ای در آن دخیل نبوده و تا کنون مشکلی به وجود نیامده است .
در ادامه مصطفی حیدری بخشدار مرکزی به دسترسی مسیر روستای احمد آباد به یوسف آباد اشاره کرد و گفت: تمامی مشکلات جاده دسترسی مسیر احمد آباد به روستای یوسف آباد حل و فصل می شود و انتظارات مردم این منطقه به حق است.
بخشدار مرکزی ورامین اعتراض های صورت گرفته در فضای مجازی نسبت به دست اندازها اشاره کرد و افزود: این اعتراض ها به جا است و باید ترتیبی اتخاذ شود تا موانع استاندارد ساخته شود. 
وی همچنین در خصوص کمربندی خلیج فارس گفت: میدان روستای قشلاق هنوز مشکلات ترافیکی خود را دارد و امیدواریم این مهم با همیاری شهرداری ورامین به سرانجام برسد.
محمد خانی شهردار ورامین در ادامه به فرا رسیدن ایام نوروز اشاره کرد و از آمادگی ستاد سفرهای نوروزی بخش جواد آباد ورامین خبر داد و گفت: مقدمات لازم برای اسکان مسافران در محل اسکان مسافران نوروزی بخش جوادآباد فراهم شده است .
بوداغی نیز در این جلسه گفت: یکی از مشکلات اساسی شهرستان ورامین، هدایت شدن آب های سطحی پس از بارندگی به راههای مواصلاتی است و با سرریز شدن آب های کانال به جاده ها، شاهد بروز حوادث رانندگی هستیم که حل این مهم باید در دستور کار قرار گیرد 
در پایان به حسب دستور فرماندار مقرر شد این امر توسط بخشدار شناسایی و حل و فصل شود.
بنا بر این گزارش همچنین در ابتدای جلسه مقرر شد که با توجه به بخشنامه معاون رئیس جمهوری نظارت بر عملکرد آژانس ای دربستی (سواری) برعهده سازمان تاکسیرانی قرارگرفته و صدور مجوز فعالیت ها به اداره صنعت معدن و تجارت واگذار شود .
 


نوشته شده ساعت  12:56      تعداد بازدید  79
PDF چاپ