جمعه 2 تير 1396_ 27 رمضان 1438 _ 23 ژوئن 2017
شما اینجا هستید صفحه اصلی-->مطالب-->آخرین اخبار
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 27 بهمن 1395     |     کد : 38856

هاشمي:‌ اتمام ساخت مكان استقرار زائران امام حسين(ع) در نجف تا اربعين سال آينده

رييس ستاد بازسازي عتبات عاليات در استان تهران گفت:‌ زمينه ساخت فضايي به مساحت 20هزار مترمربع در نجف براي زائران فراهم شده است و تا اربعين سال آينده براي اسكان 29 هزار زائر آماده مي شود.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران،سيدحسين هاشمي در مراسم تقدير از ائمه جمعه استان تهران كه با حضور حجج الاسلام سيدرضا تقوي،كاظم صديقي و سید صالح یاسینی و فداكار،رييس ستاد بازسازي عتبات در نجف اشرف و جمعي از مسئولان و مديران استان تهران برگزار شد گفت: براي مردم استان تهران توفيقي است كه پشتيبان ساخت صحن حضرت فاطمه زهرا(س) در نجف اشرف باشند.
 
وي افزود:‌ كار بزرگي در نجف اشرف در ساخت صحن و شبستان حرم حضرت زهرا (س) در حال انجام است .
 
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان تهران با بيان اينكه دو سال است كه در نجف اشرف ميزبان زائران امام حسين(ع) در ايام اربعين هستيم عنوان كرد: ‌روزانه متوسط 45 هزارزائر در ايام اربعين در نجف، اسكان و پذيرايي شدند.   
 
هاشمي به ساخت مكاني ثابت و مجهز براي اسكان زائران امام حسين(ع) در نجف براي ايام اربعين اشاره كرد و افزود: زمينه ساخت فضايي به مساحت 20هزار مترمربع در نجف براي زائران فراهم شده است و تا اربعين سال آينده براي اسكان 29 هزار زائر آماده مي شود.
 
وي سامانه اشتراك آسماني همراه اول و اپراتور دوم را در جمع آوري كمك هاي مردمي در بازسازي عتبات عاليات موثر دانست و گفت:‌مردم از طريق اين سامانه از  110 تومان تا هر ميزان مي توانند در ساخت و بازسازي عتبات مشاركت كنند و اكنون300هزار نفر در استان تهران مشترك مستقيم داريم كه روزانه كمك مي كنند.
 
رييس ستاد بازسازي عتبات در استان تهران در پايان گفت: عنايات خاص موجب شد استان تهران در ساخت صحن عقيله بني هاشم نيز وارد شده و ساخت پروژه، آغاز شده است. 


نوشته شده ساعت  12:25      تعداد بازدید  159
PDF چاپ