جمعه 2 تير 1396_ 27 رمضان 1438 _ 23 ژوئن 2017
شما اینجا هستید صفحه اصلی-->مطالب-->آخرین اخبار
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 27 بهمن 1395     |     کد : 38847

حجت الاسلام تقوي:حركت در مسير نا اميد كردن مردم، كمك به دشمن است

رييس شوراي سياستگذاري ائمه جمعه كشور با بيان اينكه پيش از بيان ضعف ها و انتقادات با ادبيات صحيح ،نقاط قوت را بيان كنيم گفت: هركس امروز حركتي در مسير نا اميدي مردم كند به دشمن كمك كرده است.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران، حجت الاسلام سيدرضا تقوي، رييس شوراي سياستگذاري ائمه جمعه كشور در مراسم تجليل از ائمه جمعه استان تهران كه با حضور حجت الاسلام صديقي،امام جمعه موقت تهران، استاندار و جمعي از مسئولان و مديران استاني در مجتمع ملاصدرا برگزار شد، با بيان اينكه حضور مردم در راهپيمايي 22 بهمن ماه پاسخ محكمي به ياوه سرايي دشمنان نشان داد گفت:‌ با اين حضور يكبار ديگر ايران اسلامي اقتدار ملي خود را به نمايش گذاشت.
 
وي افزود:مردم ايران هر زمان لازم باشد از نظام حمايت و دشمنان را نا اميد مي كنند،‌ قدر نعمت حضورمردم در صحنه را بدانيم.
 
رييس شوراي سياستگذاري ائمه جمعه كشور وي‍ژگي هاي راهپيمايي 22 بهمن ماه امسال را برشمرد و گفت:‌راهپيمايي 22 بهمن ماه امسال از ابعاد مختلف قابل تحليل است كه يكي از آنها حضور چشمگير جمعيت بود.
 
وي ادامه داد:‌بايد بررسي شود چه چيز باعث شد تا مردم به صحنه بيايند و نقاط قوت تقويت شود.
 
حجت الاسلام تقوي حضور چشمگير جوانان و نوجوانان در راهپيمايي امسال را ويژگي ديگري دانست و تاكيد كرد: يكي از پيام هاي اين حضور زنده بودن جامعه است كه مايه خوشبختي است.
 
وي گفت: ايام الله فجر مناسبتي براي مرور تاريخ انقلاب،امام شناسي و فداكاري  فجرآفرينان است تا به خصوص بتوانيم به نسل چهارم و پنجم انتقال دهيم.
رييس شوراي سياستگذاري ائمه جمعه كشور با تقدير از عملكرد ائمه جماعات در كشور و استان تهران در بزرگداشت دهه فجر ادامه داد: ما در مقابل امام (ره) و شهدا مسئول هستيم و فرهنگ ايثار و شهادت را در جامعه انقلابي ترويج كنيد.
 
حجت الاسلام تقوي عنوان كرد: معارف و انديشه انقلابي را براي انتقال به مردم بشناسيم.
 
وي افزود: دشمن در صدد تضعيف روحيه انقلابي كشور است تا مردم را نا اميد كنند در حاليكه با وجود مشكلاتي كه در جامعه داريم اما نقاط قوت زيادي در نظام داريم كه بايد روي آن تاكيد كرد.
 
رييس شوراي سياستگذاري ائمه جمعه كشور با بيان اينكه پيش از بيان ضعف ها و انتقادات با ادبيات صحيح ،نقاط قوت را بيان كنيم گفت: هركسي امروز هر حركتي در مسير نا اميدي مردم كند به دشمن كمك كرده است.
 
وي تصريح كرد:‌انساني كه شوق در عمق وجودش و اميدوار باشد هرگز صحنه را با وجود افترا و شايعه پراكني ترك  نمي كند.
 
حجت الاسلام تقوي با اشاره به اينكه بايد همواره در حال آمادگي باشيم و انديشه انتظار فرج بايد تبيين شود افزود: مناسبت ها براي نشاط و زنده ماندن جامعه بايد برقرار باشد و ائمه جماعات از تاثيرگذاران حضور مردم در مناسبت ها هستند.
 
رييس شوراي سياستگذاري ائمه جمعه كشور گفت: براي دسترسي به موفقيت، عقل و عشق نياز است.تفكر و انديشه همواره بايد تقويت شود با مطالعه، مشورت، و نشست با بزرگان انديشه را تقويت كنيم.
وي ادامه داد:‌ ائمه جمعه بايد مستمر مطالعه كنند و با علما مشورت كنند اگر به تعقل و تفكر نرسيم رسوب مي كند و فرسوده مي شود.
 
حجت الاسلام تقوي با اشاره به اينكه آمار آسيب هاي اجتماعي بايد براي مسئولان برانگيختگي به وجود آورد گفت: ائمه جمعه مردم را هدايت كنند،امام(ره) در انقلاب از قدرت قهريه استفاده نكرد و از نيروي نفوذ بهره گرفت.
 
به گفته وي؛ امام (ره) اگر مي خنديد همه ملت مي خنديد و اگر متاثر مي شدند همه ملت ناراحت بودند اين همان قدرت نفوذ است وامام (ره) از بي بديل ترين رهبران انقلابي در تسخير قلب ملت بودند.
 
رييس شوراي سياستگذاري ائمه جمعه كشوردر پايان تاكيد كرد: تقوا، بصيرت و حمايت مردم را به دنبال مي آورد و از اين راه قدرت و نفوذ خود را در دل مردم افزايش دهيد و روحانيت همواره از اين طريق به اهداف خود رسيده است.


نوشته شده ساعت  10:48      تعداد بازدید  158
PDF چاپ