جمعه 2 تير 1396_ 27 رمضان 1438 _ 23 ژوئن 2017
شما اینجا هستید صفحه اصلی-->مطالب-->آخرین اخبار
اوقات شرعی 
 
تاریخ : سه شنبه 26 بهمن 1395     |     کد : 38798

ويژه انتخابات 22/چاوشي:‌كميته اطلاع رساني فضاي رسانه اي جامعه را در آستانه برگزاري انتخابات رصد كند/يك ميليون و 200 هزار راي اولي

رييس ستاد انتخابات استان تهران با بيان اينكه كميته اطلاع رساني از زمان اعلام اسامي كانديداها وظيفه رصد اقدامات را به عهده دارد تصريح كرد: نبايد اجازه دهيم عده اي قانون را دور زده و از فضا و شرايط سوء استفاده كنند.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران،نخستين جلسه كميته اطلاع رساني و تبليغات ستاد انتخابات استان به رياست سيدشهاب الدين چاوشي رييس ستاد انتخابات استان و با حضور عليرضا مهدوي شاهرودي رييس كميته اطلاع رساني و تبليغات ستاد انتخابات و اعضاي كميته برگزار شد.
 
چاوشي در اين جلسه گفت:‌برگزاري آبرومندانه دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و پنجمين دوره شوراي شهر و روستاها در ارديبهشت ماه سال آينده موجب حفظ عزت و آبروي نظام و كشور است.
 
وي با تاكيد بر اهميت اقدام به موقع اعضا و كميته هاي ستاد افزود:‌ جايگاه كميته اطلاع رساني و تبليغات ستاد انتخابات بسيار مهم است و اقدامات اين كميته در جهت بهبود كار ستاد انتخابات بسيار ثمربخش است.
 
معاون سياسي و اجتماعي استاندار تهران ادامه داد: نقش رسانه در انتخابات انكار شدني نيست و هنوز انتخابات به طور رسمي آغاز نشده شاهديم كه برخي از سايت ها و روزنامه ها ابهاماتي برعليه انتخابات سالم ايجاد مي كنند.
 
رييس ستاد انتخابات استان تهران با بيان اينكه كميته اطلاع رساني از زمان اعلام اسامي كانديداها وظيفه رصد اقدامات را به عهده دارد تصريح كرد: نبايد اجازه دهيم عده اي قانون را دور زده و از فضا و شرايط سوء استفاده كنند.
 
چاوشي عنوان كرد: برخي از احزاب ثبت نشده و غيرقانوني با شعارهاي عامه پسند وارد مي شوند و لازم است اين اقدامات رصد شده و فقط احزاب مجوزدار اجازه فعاليت سياسي دارند و اين فرصت براي همه احزاب و گروه ها براساس قانون يكسان است.
 
وي به استفاده از فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي براي خبررساني اشاره كرد و گفت:‌ حساسيت انتخابات در اين دوره به دليل تحركات بيگانگان بالا است و هيچ جريان مرتبط با انقلاب و جمهوري اسلامي نبايد در صدد ايجاد تشنج در جامعه  باشد و هنر ستاد و كميته اطلاع رساني انتخابات اين است كه فضاي رسانه اي را رصد و براساس قانون مراقبت كنند.
 
رييس ستاد انتخابات استان تهران با بيان اينكه كشور ايران امن ترين كشور منطقه است افزود:‌ لازم است با هم افزايي همه دستگاه ها نگراني مردم كاهش يابد.
 
چاوشي بر ضرورت ايجاد بسترهاي لازم براي مشاركت حداكثري مردم در انتخابات از طريق كميته اطلاع رساني و تبليغات تاكيد كرد و گفت: براي انتخابات پيش رو حدود يك ميليون و 200 هزار راي اولي داريم كه به بلوغ سياسي رسيده اند و بايد توجه و احترام به آنها مورد نظر باشد  و ابزارهاي مشاركت اين گروه جديد در فضاي مشاركت سياسي انتخابات فراهم شود.
 
به گفته رييس ستاد انتخابات استان بايد تلاش كنيم تا اين انتخابات سبب شكوه همبستگي و وحدت شود .
 
وي در پايان با بيان اينكه بلوغ سياسي نسل جديد موجب ارتقاي مسئوليت همگاني و تقويت معرفت جامعه نسبت به حقوق شهروندي است،تاكيد كرد: قانون انتخابات دخالت هر دستگاهي له ويا عليه كانديداها را منع كرده است و كميته بايد همه موارد را رصد و پيگيري كند.
 
 


نوشته شده ساعت  13:26      تعداد بازدید  127
PDF چاپ