سه شنبه 2 خرداد 1396_ 26 شعبان 1438 _ 23 مه 2017
شما اینجا هستید صفحه اصلی-->مطالب-->آخرین اخبار
اوقات شرعی 
 
تاریخ : سه شنبه 26 بهمن 1395     |     کد : 38778

ويژه انتخابات 21/چاوشي: انتخابات فرصتی برای همدلی و ارتقاء اعتماد عمومی است

معاون سیاسی- اجتماعی استانداری تهران گفت: انتخابات فرصتی برای همدلی و ارتقاء اعتماد عمومی است و نباید بواسطه برخی بی تدبیری ها به تشدید اختلاف منجر شود.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران،سيد شهاب الدين چاوشی، در دومین جلسه ستاد انتخابات استان تهران با بيان اينكه موضع ما در انتخابات پیش رو موضع انصاف، عدالت و قانون است گفت:‌ از هیچ تخلفی چشم پوشی نخواهیم کرد.
 
وي افزود:‌ همه رفتارهای غیرقانونی را زیرنظر خواهیم داشت. هیات های اجرائی و نظارت تکلیف دارند در صیانت از اعتماد عمومی مردم به نظام شان حساسیت نشان دهند. 
 
معاون استاندار تهران با تاكيد براينكه هر فتنه ای آغاز و انجامش در بی قانونی خلاصه می شود ادامه داد:  اگر می خواهیم آتش فتنه هرگز جمهوری اسلامی را نشانه نرود، همه باید مراقب بی قانونی ها باشیم. 
 
چاوشي گفت: نمی توان با بدسلیقگی اشخاص و افراد ماجراجو اهداف انقلاب اسلامی و نظام را پیش برد. باید تلاش کنیم از بی قانونی بپرهیزیم. اگر همه به قانون تمکین کنند هر آنچه اتفاق  بیفتد برای کشور مبارک خواهد بود. چون خواست عمومی مردم بر هر سلیقه ای مقدم  است، این خواست، قانون اساسی و میثاق ملی ماست و این خواست امام و رهبری ماست که رای ملت را میزان و حق الناس معرفی کرده اند. 
 
وي افزود:‌ وظيفه اصلي همه ما در همه رده ها پس از تلاش برای مشارکت حداکثری مردم در عرصه انتخابات که صلابت و استواری ملت را به رخ جهانیان خواهد کشید، سعی در برگزاری انتخابات قانونمند و عاری از حواشی جانبی و در یک کلام رعایت حق الناس است.
 
به گفته چاوشي؛ حق الناس در مکتب ما از اهم واجبات است و بدون رعایت آن هیچ عملی مقبول خداوند متعال نخواهد بود.
رييس ستاد انتخابات استان تهران عنوان كرد:‌کسانی که با بی اعتنائی به قانون با ایجاد تشکل های اسمی و موسمی درصدد تاثیر گذاری بر انتخابات آینده هستند به بی قانونی در افکار عمومی متهم خواهند شد. 
وي تصريح كرد:‌جمهوری اسلامی زمینه حضور و فعالیت سیاسی همه احزاب و تشکل های قانونی را طبق قانون اساسی فراهم کرده است و هیچ جبهه و جریانی حق عدول از قانون را ندارد. 
 
چاوشي گفت: در خلا احزاب قانونی و شناسنامه دار، هر کسی می تواند ایفای نقش کند بدون اینکه مسئولیت کار و اقدام را برعهده گیرد! افکار عمومی در خصوص پایبندی افراد و جریان های مختلف سیاسی براساس میزان تقیّد آنان به قانون داوری خواهد کرد.
وي با بيان اينكه افراد و گروه های فاقد شناسنامه با طرح شعارهای کلی نمی توانند فرافکنی کرده و از زیربار مسئولیت پاسخگوئی به افکار عمومی شانه خالی کنند افزود:  با اینکه انتخابات فصل تنور داغ کردن است اما همه باید مراقب باشند که نان های پخته شده نسوزد و به مصرف نیازهای جامعه برسد. 
 
چاوشي گفت:‌قانون احزاب با استناد به قانون اساسی، فضای فعالیت سیاسی و حزبی را برای همه به یکسان فراهم کرده است. اقدام و فعالیت در قالب قانون و احزاب قانونی، مردم را با فکر و ایده آنها آشنا و زمینه انتخابات درست را فراهم تر می کند.
 
معاون سياسي و اجتماعي استاندار تهران با انتقاد از برخی  عناصر افراطی گفت:‌ آنها برخلاف آموزه های اعتقادی و اخلاقی و با وجود نص صریح قانون، اقدام به تخریب و توهین برخی کاندیداهای احتمالی کرده اند که کمیته حقوقی ستاد انتخابات پیگیری موضوعات را در دستور کار خویش قرار داده است.
 
وي ادامه داد:  انتظار می رود طرفداران کاندیداهای احتمالی قبل از موعد قانونی تبلیغات، از ورود به مصادیق و مباحث تبلیغاتی خودداری کنند. 
چاوشي توصيه كرد: همه از قانون که راه صلاح و رستگاری است تبعیت کنند و مسیر تقوای الهی را دنبال کنند تا برای کشور هزینه بی جهت ایجاد نشود و زمینه بروز هرگونه شبهه و ابهام و مستمسکی برای خدشه دار شدن اعتماد عمومی مردم مسدود گردد.
 
وي تاكيد كرد:‌ انتخابات فرصتی برای همدلی و ارتقاء اعتماد عمومی است و نباید بواسطه برخی بی تدبیری ها به تشدید اختلاف منجر شود.
رييس ستاد انتخابات استان تهران خطاب به اعضای  ستاد گفت:‌ باید وظائف معین شده خود را در زمان بندی های مشخص انتخابات به انجام رسانده و اعضای کمیته های منتخب تحت نظارت مسئولین واحد مربوطه، تمرکز کار خود را برای امر انتخابات متوجه سازند. کارهای جانبی و روزمره را باید همکاران دیگر در زمان حضور در جلسات و امور مرتبط با انتخابات، بدقت انجام دهند و از بلاتکلیفی ارباب رجوع جلوگیری نمایند.
چاوشي در پايان هدف از برگزاری انتخابات را جلب رضایت مردم در رعایت حقوق عمومی جامعه دانست و گفت:‌ هیچکس به بهانه کارهای انتخابات مجاز نیست در حوزه مسئولیت خود کارهای مردم را رها سازد.


نوشته شده ساعت  09:06      تعداد بازدید  137
PDF چاپ