سه شنبه 2 خرداد 1396_ 26 شعبان 1438 _ 23 مه 2017
شما اینجا هستید صفحه اصلی-->مطالب-->آخرین اخبار
اوقات شرعی 
 
تاریخ : يکشنبه 24 بهمن 1395     |     کد : 38721

ويژه انتخابات 16/ فرهادي: 80هزار نيرو آماده برگزاري انتخابات در تهران / ستادهاي 18 گانه برگزاري انتخابات در تهران فعال شدند

فرماندار تهران گفت:‌ براساس تقسيم كار انجام شده بيش از 80 هزار نفر نيرو در تهران فعال مي شوند كه 40 هزار نفر عوامل شعبه ها و اجرايي و 40 هزار نفر عوامل بازرسي،خدمات و پشتيباني هستند كه نيمي از همه عوامل از طريق فرمانداري تهران ساماندهي مي شوند.

عيسي فرهادي در گفت و گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران گفت: برگزاري انتخابات در تهران با انتخاباتي كه در كشور برگزار مي شود از جهاتي كاملا متفاوت است.

يك هفتم حجم انتخابات كشور در تهران برگزار مي شود
 
وي افزود: انتخابات تهران پرحجم و گسترده است و حدود يك هفتم انتخابات كشور در تهران برگزار مي شود.
 
فرماندار تهران با بيان اينكه تهران معادل چندين استان كشور است و براي دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و پنجمين دوره شوراهاي شهر و روستا از چهار ماه قبل آماده مي شويم،تاكيد كرد: تهران به جز "ري" و "شميرانات" به 18 منطقه تقسيم مي شود و براي هر منطقه يك ستاد اجرايي پيش بيني مي شود.
 
فرهادي با اشاره به اينكه هر منطقه تهران سه وظيفه عمده را دنبال مي كند تصريح كرد: ستاد هر منطقه در بخشهاي فني و آي تي، تامين نيروي انساني و پشتيباني در  200 شعبه را تحت نظر دارد.
 
وي افزود: در ستادهاي 18 گانه مناطق تهران، نماينده تام الاختيار فرماندار،رييس آموزش و پرورش منطقه  و معاون آي تي و فني منطقه كه از سوي فرمانداري انتخاب مي شوند، حضور دارند.
 
به گفته فرماندار تهران حجم گسترده كانديداها در تهران موجب تفاوت نقش فرمانداري تهران نسبت به ساير بخش ها و نقاط است .
 
وي گفت:‌براساس تقسيم كار انجام شده بيش از 80 هزار نفر نيرو در تهران فعال مي شوند كه 40 هزار نفر عوامل شعبه ها و اجرايي و 40 هزار نفر عوامل بازرسي،خدمات و پشتيباني هستند كه نيمي از همه عوامل از طريق فرمانداري تهران ساماندهي مي شوند.

تفاوت انتخابات سال 96 با انتخابات اسفندماه 94
 
فرهادي با اشاره به تفاوتي كه برگزاري انتخابات مجلس شوراي اسلامي در سال گذشته با انتخابات ارديبهشت ماه سال 96 دارد عنوان كرد: در انتخابات سال 94 مردم براي نخستين بار طبق اعضاي ليست راي دادند،30 نفر نماينده تهران يكجا انتخاب شدند وهيچكس به دور دوم راه پيدا نكرد وكوچكترين حاشيه اي در برگزاري انتخابات نداشتيم.
 
وي ادامه داد: همچنين سال گذشته  اعلام نتايج انتخابات مجلس تهران براي اولين بار طي كمتر از دو روز اعلام شد در حاليكه هميشه بيش از چهار روز به طول مي انجاميد،بيش از دو هزار نفر ثبت نامي در تهران داشتيم و همچنين در انتخابات اسفندماه 94  اعتماد و مشاركت مردم نسبت به همه دوره هاي قبل انتخابات مجلس بيشتر بود و اين از نظر وحدت مردم مورد توجه است.
 
فرماندار تهران گفت:‌در انتخابات 29 ارديبهشت ماه سال آينده يك انتخابات ملي رياست جمهوري را داريم و اكثر احزاب، جريان هاي سياسي، مطبوعات و سايت ها در تهران مستقر هستند و ارسال اخبار و گاهي شايعات كار اجرايي را سخت تر مي كند. 
 
فرهادي با بيان اينكه انتخابات شوراي روستا و شهر را نيز همزمان با انتخابات رياست جمهوري خواهيم داشت افزود: در شوراي شهر تهران 21 نفر با آراي مردم انتخاب مي شوند و در انتخابات شوراي شهر و روستاها با حساسيت هاي قومي و صنفي روبه رو هستيم.
 
وي با تاكيد بر اينكه انتخابات سال 96 را همان تيم اجرايي انتخابات اسفندماه 94 برگزار مي كند تصريح كرد:‌ استفاده از تجربه سال 94 موجب مي شود نواقص احتمالي براي انتخابات آينده مرتفع شود و انتخابات 29 ارديبهشت ماه سال 96 را را قوي تر و بهتر برگزار مي كنيم تا در كارنامه استان و فرمانداري تهران ثبت شود.
 


نوشته شده ساعت  11:34      تعداد بازدید  106
PDF چاپ