سه شنبه 2 خرداد 1396_ 26 شعبان 1438 _ 23 مه 2017
شما اینجا هستید صفحه اصلی-->مطالب-->آخرین اخبار-->دیدگاه
اوقات شرعی 
 
تاریخ : يکشنبه 24 بهمن 1395     |     کد : 38713

وحدت و همدلی نیاز فوری کشور

معاون سياسي و اجتماعي استانداري تهران در يادداشتي نوشت:‌اهتمام و توصیه دین مبین اسلام به وحدت و یکپارچگی جامعه اسلامی بر کسی پوشیده نیست. کسانی که بر آتش اختلافات در جامعه می ­دمند یا قادر به تحلیل و درک شرایط موجود کشور نیستند و یا مقاصد مغرضانه­ ای را دنبال می­کنند. وحدت ملی اساسی­ ترین نیاز جامعه ماست در شرایطی که این کشور در معرض هجمه­ های سیاسی و تبلیغاتی بیگانگان است هر ندای تفرقه برانگیز همراهی با دشمنان انقلاب اسلامی است.

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران،در ادامه يادداشت سيدشهاب الدين چاوشي آمده است:

همه باید مراقب باشند که با رفتارهای کینه­ توزانه هموطنان خود را نیازارند، اگر می­ خواهند سهمی قانونی در قدرت سیاسی آینده داشته باشند با زبان و خواست ملت آشنایی بیشتری پیدا کنند.
 
امروز بخش اعظمی از ملت ایران اهل آگاهی و دانش هستند و رفتارها را به سرعت تحلیل می­ کنند مبادا به خاطر مقاصد شخصی و گروهی و حبّ و بغض ­های غیرالهی، وحدت جامعه اسلامی خدشه­ دار شود.
 
این ملت باید یکپارچه بماند و یکپارچگی در حکومت و اقدامات هماهنگ آن مایه امید و نشاط و سرزندگی خواهد بود و چنانچه مسئولان در کشمکش باشند آثار زیانبار آن در رفتارهای فردی و اجتماعی مردم ظهور و بروز خواهد یافت.
 
امروز یک جمله امیدبخش از سوی مسئولان کشور کار یک لشکر نظامی را در جهت ارتقاء روحیه ملی انجام می­ دهد. نگذارید اختلافات و تفاوت دیدگاه­ها کشور ما را از مدار وحدت خارج کند و طمع بیگانگان را برانگیزد. دشمن همیشه وجود دارد اما شرایط داخلی و نوع تعامل مردم با نظام سیاسی­ شان تعیین کننده نحوه برخورد دشمن خواهد بود. با آسیب زدن به امید جامعه نباید امید دشمنان نظام برانگیخته شود، عقلانیت و آداب مسلمانی حکم می­کند به یکپارچگی جامعه بیش از پیش توجه نمائیم.
 
دولت و ملتی که داعیه پرچمداری مدنیت، حقوق انسان­ها و دین اسلام را دارد باید تمام رفتارهایشان متناسب با چهره معرفی شده ظهور و بروز یابد.
تخطئه دستاوردهای دولت و استفاده از شکل مار بجای اسم مار، شیوه­ ای منسوخ و کهنه است و مردم را با شعارهای عوام فریبانه نمی­ توان به آسانی فریفت.
 
وجه مشابهت نیروهای واپسگرائی که از هر فرصتی برای ضربه زدن به دولت جمهوری اسلامی و مخدوش کردن اعتماد مردم به نظام­شان بهره می­ برند با ترامپ و نتانیاهو چیست؟
 
آیا نشانه رفتن امید مردم و از بین بردن نشاط سیاسی اجتماعی حتی به بهانه نقص­ های موجهی که همزاد همه حکومت­هاست منطق شرعی و اخلاقی دارد؟ هیچکس منکر نقص­ ها و اشکالات نیست اما ادب و اخلاق دینی حکم می­ کند که نقد منصفانه و خیرخواهانه را با عیب ­جویی و تخریب کینه توزانه تفاوت قائل شویم.
 
حضور مؤمنانه و موقعیت­ شناسی مردم شریف ایران در راه­پیمایی سراسری 22 بهمن مهر تأییدی بر ضرورت همدلی و وحدت عمومی جامعه است. هر چند اقلیت ­های کوچکی از حضور و مشارکت حداکثری مردم در عرصه­ های مختلف سیاسی اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی به دلیل تنگ­ نظری­ها و برداشت ­های محدود ممکن است رنج ببرند و شکوه وحدت ملی را برنتابند اما بی­ تردید اکثریت مردم ایران در کنار مسئولان کشور همراهی و همدلی لازم را برای تحقق آرمان­­­­­های انقلاب اسلامی و وحدت که ثمره شیرین آن است، بارها نشان داده­اند.
 


نوشته شده ساعت  10:09      تعداد بازدید  954
PDF چاپ