جمعه 2 تير 1396_ 27 رمضان 1438 _ 23 ژوئن 2017
شما اینجا هستید صفحه اصلی-->مطالب-->آخرین اخبار
اوقات شرعی 
 
تاریخ : يکشنبه 24 بهمن 1395     |     کد : 38703

مقيمي: خدمت رسانی به مردم افزایش یابد

قائم مقام وزیر کشور با اشاره به سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: امروزه وظیفه خدمت رسانی به مردم باید نسبت به سال‌های گذشته افزایش یابد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران، محمدحسین مقیمی قائم مقام وریر کشور در مراسم آئین بهره برداری از پروژه های شهرستان شمیرانات برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی با شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی تحت رهبری امام خمینی(ره) و به پشتیبانی مردم به پیروزی رسید و با نگاهی به این شعار پی به انتخاب به جا و درست آن می‌بریم.

وی افزود: در زمان حاکمیت رژیم پهلوی کشور از هر لحاظ وابسته به دولت‌های غربی بوده بطوری که مردم در تصمیم گیری ها و اقدامات کشور خود دخیل نبوده و این تصمیم گیری ها در همه زمینه ها توسط40 تا50 هزار مستشار آمریکایی گرفته می‌شد.

مقیمی با بیان اینکه ثمره این وابستگی چیزی جز وابستگی در همه زمینه ها از جمله دانشگاه ها، مسائل اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و غیره نبود، عنوان کرد: در این شرایط امام خمینی (ره) به خوبی این شرایط را درک کردند که عاقبت این وابستگی به کجا ختم می شود.
قائم مقام وزیر کشور یادآور شد: از سال40 که امام نهضت اسلامی رابا سخنرانی های خود را آغاز کرد، جامعه کم کم متوجه ماهیت دولت پهلوی شد که قصد وابسته ساختن کشور را دارند و از نظر فرهنگی، اسلام در این دولت جایی ندارد و مردم هم در تصمیم گیری‌ها نقشی ندارند.

وی ادامه داد: در این زمان، امام به اساتید و طلاب حوزوی هشدار وابستگی کشور به دولت های غربی را داد و از سال 42 آگاه سازی مردم نسبت به این موضوع آغاز شد. با این شرایط همزمان درگیری ها، کشتارها آغاز شد و عده ای از علما نیز دستگیر و یا به شهادت رسیدند که با اجازه امام، مردم با وحدت کلمه به خیابان ها آمده و شعار سر دادند.

قائم مقام وزیر کشور تاکید کرد: امام به پشتوانه ملت کار را پیش برد و پس از جنگ8 ساله مسئولان دردولت بازسازی کشور را آغاز و به نتیجه رساند و پس از آن مردم با تبعیت از رهبری تا به امروز موفق به حفظ نظام شدند تا آن را به صاحب اصلی نظام برسانند.

وی افزود: دولت تدبیر و امید به خوبی توانست وضعیت بین المللی، سیاسی و اقتصادی کشور را هدایت کند؛ بطوری که با وجود تحریم ها اثرات زیادی بر مردم گذاشت با این وجود توانست تورم43 درصدی را به7 درصد برساند. همچنین به رشد اقتصادی مطلوبی دست یافته است.

مقیمی تاکید کرد: آنچه که امروزه وظیفه ماست، خدمت رسانی هرچه بیشتر نسبت به سال های گذشته به مردمی است که از جان و مال خود گذشتند و ایثارگرانه در مقابل دشمن ایستادگی کردند و امیدواریم در دهه فجر سال آینده شاهد افتتاح پروژه های بیشتری باشیم.


نوشته شده ساعت  08:36      تعداد بازدید  143
PDF چاپ