سه شنبه 2 خرداد 1396_ 26 شعبان 1438 _ 23 مه 2017
شما اینجا هستید صفحه اصلی-->مطالب-->آخرین اخبار
اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 23 بهمن 1395     |     کد : 38673

ويژه انتخابات 13/سرمست:‌ پيش بيني 6 هزار و 204 شعبه اخذ راي در استان تهران

دبير و جانشين رييس ستاد انتخابات استان تهران با بيان اينكه در استان تهران 6 هزار و 204 شعبه اخذ راي پيش بيني مي شود تصريح كرد: از اين تعداد 5 هزار و 538 شعبه اخذ راي شهري،652 شعبه اخذ راي روستايي و 14 شعبه عشايري است.

بهرام سرمست در گفت و گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران با اشاره به برگزاري دوازهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و پنجمين دوره انتخابات شوراهاي شهر و روستا در 29 ارديبهشت ماه سال آينده گفت: در جلسه افتتاح ستاد انتخابات استان تهران كه در دي ماه برگزارشد، سياست هاي كلي و استرات‍ژي هاي برگزاري انتخابات از سوي اعضاي ستاد، هيات نظارت شوراي نگهبان و نمايندگان منتخب ناظر بر انتخابات شوراها، بررسي شد.
 
وي افزود:‌اصول رعايت بي طرفي، ضرورت اجراي قانون و شناسايي معتمدان هيات هاي اجرايي انتخابات براساس معيار دينداري،وجاهت عمومي و حسن شهرت مورد تاكيد اعضاي ستاد انتخابات است.
 
دبير و جانشين رييس ستاد انتخابات استان تهران با بيان اينكه اين دوره از انتخابات رياست جمهوري با انتخابات شوراهاي شهر و روستا همزمان است گفت:‌در انتخابات شوراها، هيات نظارت متشكل از نمايندگاني است كه از سوي مجلس شوراي اسلامي تعيين شده اند.
 
سرمست به چالش هاي احتمالي پيش رو در برگزاري انتخابات ارديبهشت ماه اشاره كرد و افزود: نحوه ورود احزاب و جريان ها به فضاي انتخابات،فعاليت هاي زودهنگام و ديرهنگام تبليغات و رعايت ابعاد مختلف قانون از جمله مسايلي است كه با آن مواجه هستيم.
 
مديركل سياسي و انتخابات استانداري تهران ادامه داد: اجماع همه رقباي سياسي بر منافع و مصالح ملي نظام مي تواند در جلوگيري از دو قطبي شدن فضاي سياسي جامعه در انتخابات موثر باشد.
 
وي از آغاز آموزش برگزاري انتخابات به مجريان خبر داد وتاكيد كرد: سمينارهايي براي فرمانداران و بخشداران و مسئولان ستاد انتخابات آغاز شده است.
 
به گفته سرمست؛ در 22 شهر در استان تهران با شوراي 5 نفره انتخابات برگزار مي شود .در 11 شهر تعداد 7 نفر اعضاي شورا،در 8 شهر 9 نفر و در شوراي شهر تهران 21 نفر عضو شورا انتخاب مي شود.
 
دبير و جانشين رييس ستاد انتخابات استان تهران ادامه داد:486 روستا شرايط تشكيل شوراي روستايي را دارند كه 367 روستا با شوراي سه نفره و119 روستا با شوراي پنج نفره پيش بيني شده اند.
 
مديركل سياسي و انتخابات استانداري تهران با بيان اينكه در استان تهران 6 هزار و204 شعبه اخذ راي پيش بيني مي شود تصريح كرد: از اين تعداد 5 هزار و 538 شعبه اخذ راي شهري،652 شعبه اخذ راي روستايي و 14 شعبه عشايري است.
 
سرمست در پايان توصيه كرد:‌مسئولان اجرايي و ستادهاي انتخابات در كمال بي طرفي و رعايت قانون و عدالت فعاليت كنند و هدف نهايي جلب مشاركت حداكثري و صيانت از آراي مردم به عنوان حق الناس باشد.
 
 


نوشته شده ساعت  13:30      تعداد بازدید  157
PDF چاپ