جمعه 2 تير 1396_ 27 رمضان 1438 _ 23 ژوئن 2017
شما اینجا هستید صفحه اصلی-->مطالب-->آخرین اخبار-->دیدگاه
اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 25 دي 1395     |     کد : 37468

نقد غیر منصفانه و کتمان نیکی ها به دور از انصاف است

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: آیت الله هاشمی در طول زندگی خود در کنار مبارزات و مجاهدت ها از فعالیت های علمی و فرهنگی غافل نشد و در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس نقش آفرینی کرد لذا نباید غیر منصفانه نقد شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید رضا اکرمی عضو جامعه روحانیت مبارز و رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت: پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در شب رحلت آیت الله هاشمی نکات فراوان و ارزشمندی در بر داشت که باید این سخنان را ملاک عمل قرار بدهیم.

اکرمی گفت: پیام تسلیت، نماز بر پیکر و برگزاری مراسم سوگواری از سوی مقام معظم رهبری بیانگر شخصیت عظیم این مبارز است و لذا پس از وفات شخص نباید نیکی ها و مجاهدت هایش فراموش بشود.

وی با بیان اینکه تشییع آیت الله هاشمی پس از تشییع امام خمینی (ره) بی نظیر ترین تشییع بود، افزود: خداوند در آیه 5 سوره مریم فرموده است؛ هرکسی مومن باشد و عمل شایسته انجام بدهد، محبتی در دلها می اندازم که جمعیت انبوهی برای تشییع وی حاضر شوند و لذا شاهد جمعیت میلیونی در این تشییع بودیم.
رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به زندگانی 82 ساله یار دیرین امام و نقش ایشان در انقلاب اسلامی گفت: مبارزات آیت الله هاشمی سالها قبل از پیروزی انقلاب آغاز شده بود و در پی سخنرانی در سال 1337 دستگیر و زندانی شد که در کل 7 بار زندانی و شکنجه های سختی را تحمل کرد.

اکرمی در ادامه به فعالیت های علمی و فرهنگی این مجاهد فی سبیل الله اشاره کرد و افزود: در زندان کتاب تفسیر راهنمای قرآن را نوشته و پس از انقلاب تکمیل کرد که دائرﺓ المعارف گرانبهایی می باشد و همچنین تالیف کتابهای امیرکبیر و سرگذشت فلسطین از دیگر آثار ارزشمند آیت الله هاشمی است.

وی اظهار داشت: رئیس مجلس شورای اسلامی در دو دوره، رئیس جمهور در دو دوره، رئیس مجلس خبرگان و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از جمله مسؤولیت هایی است که در طول حیات توأم با خدمتگذاری ایشان مشاهده می کنیم.
عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه آیت الله هاشمی 18سال و بیش از یک هزار خطبه نماز جمعه ایراد کرده است، تصریح کرد: سخنان ایشان برای داخل کشور منبع تغذیه فکری و برای خارج کشور به عنوان سخنگوی نظام جمهوری اسلامی محسوب می شد.
اکرمی با تاکید بر رعایت انصاف گفت: در بیان نمره نهایی این عالم مجاهد، به کارنامه 82 ساله ایشان و نمره معدل بنگرید و لذا به یک نامه خاص بسنده کردن و نقش ایشان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را فراموش کردن به دور از انصاف و عدالت است.
وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی شخصیتی قرآنی، اسلامی، حدیثی و انقلابی بود، گفت: باید کتابی تحت عنوان "هاشمی قبل از وفات و هاشمی بعد از وفات" نوشته شود چرا که برخی افراد حتی بعد از رحلت ایشان در رفتار خود تجدید نظر نمی کنند و حاضر نیستند نیکی های ایشان را بیان کنند.
رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری اضافه کرد: آیت الله هاشمی معصوم نبوده است و لذا ممکن است اشتباهاتی نیز در طول حیات مجاهدانه خود داشته باشد ولی نقد غیرمنصفانه داشتن از یک شخصیت انقلابی رفتار پسندیده ای نیست.

 اکرمی تصریح کرد: با صدور پیام تسلیت از سوی رهبر معظم انقلاب که 50 نکته ارزشمند را در بر دارد، به دور از انصاف است که باز هم افرادی سخنان مخالفت آمیز بگویند و لازم است با ملاک قرار دادن بیانات امام خامنه ای وحدت و اتحاد ملی را حفظ کنیم، چنانچه در سالهای اخیر با اینکه ایشان توسط صدا و سیما ممنوع التصویر و ممنوع الکلام شده بود، اکنون تمام شبکه های صدا و سیما در مورد ایشان برنامه پخش می کند.

وی با بیان اینکه این یار دیرین امام به خاطر بی انصافی برخی ها پرونده مظلومی دارد، خاطرنشان کرد: برای شناخت آیت الله هاشمی یکی از آثار فرهنگی و کتابها و یا زندگینامه ایشان را مطالعه کنید.

لازم به ذکر است به منظور بزرگداشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی، مبارز نستوه و خستگی ناپذیر و یار دیرین امام و رهبری و به پاس مجاهدتها و خدمات 59ساله آن فقید سعید، مراسم یادبودی صبح جمعه بیست وچهارم دی ماه پیش از نماز عبادی سیاسی جمعه با حضور آیت الله ری شهری تولیت آستان مقدس عبدالعظیم(ع)، جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری، حجت الاسلام شاهچراغی امام جمعه شهرری، صفوی شهردار منطقه 20 و سایر مسؤولان و مدیران شهرستان و مردم ولایتمدار شهرری در مصلی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد


نوشته شده ساعت  12:00      تعداد بازدید  999
PDF چاپ