سه شنبه 8 فروردين 1396_ 28 جمادى الثانية 1438 _ 28 مارس 2017
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 22 دي 1395     |     کد : 37371

نسل امروز به‌شدت از بی‌آرمانی رنج می‌برد

امام‌ جمعه شهرستان قرچک گفت: نسل امروز به‌شدت از بی‌آرمانی رنج می‌برد و نیاز به هدف بلند و انتخاب‌های ارزشمند اسلامی دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، حجت‌الاسلام والمسلمین حجت‌الله اسماعیلی طی سخنانی در مراسم روز عفاف و حجاب ضمن تسلیت وفات شهادت گونه حضرت معصومه (س) اظهار داشت: حضرت معصومه (س) حامل علوم اهل‌بیت بودند و تفکر آل بیت را به ایران منتقل کردند.
 
وی گفت: آن بانوی بزرگوار مشکلات زیادی را تحمل کردند و در یک روز ۲۲ نفر از برادران و برادرزاده‌های بنی‌هاشم را از دست دادند و بعد از ورود به قم پس از چند روز تحمل بیماری به رحمت ایزدی پیوستند.
 
امام جمعه قرچک افزود: میزان و محور تشخیص زنان زیاد است، زن مؤمن، محجبه و عفیف همه در عفاف و حجاب جمع می‌شود و اگر در سیر معرفه دین به مقامی برسید، جان و خروجی آن همین مسئله عفاف و حجاب است.
 
وی با اشاره به مبارزه مردم در مسجد گوهرشاد علیه کشف حجاب رژیم پهلوی، عنوان کرد: فرهنگ مبارزه حجاب از سوی دشمنان اسلام ریشه‌دار است و به شکل‌های مختلف سعی از بین بردن عفاف و حجاب زنان مسلمان و مخصوصاً زنان ایرانی رادارند.
 
حجت‌الاسلام اسماعیلی بیان داشت: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید؛ کسی حق ندارد زیبایی و پاکیزگی را حرام کند و آنچه در دین اسلام حرام شده برای حفظ زیبایی، ارزش و پاکی شخصیت انسان و جامعه انسانی و آنچه حرام شده برای حفظ سلامت و آرامش فرد و جامعه است.
 
وی ادامه داد: برای نجات انسان از سقوط محدوده‌ای در دین برای فرد مشخص‌شده است و آنچه در جامعه در خصوص عفت و حجاب تفسیر می‌شود، در بسیاری از موارد تعابیر قرآن کریم نیست.
 
امام جمعه قرچک گفت: فرزندان ما راه را گم‌ کرده‌اند و آرمان آنان در تغییر فردی و ظاهری خلاصه‌شده است، نسل امروز به‌شدت از بی‌آرمانی رنج می‌برد و نیاز به هدف بلند و انتخاب‌های ارزشمند اسلامی دارند.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: برای تحول بزرگ اجتماعی نیاز به تغییر ظواهر داریم، باید آرمان‌های بزرگ به جوانان داد تا بزرگ شوند.
 


نوشته شده ساعت  10:28      تعداد بازدید  52
PDF چاپ