سه شنبه 8 فروردين 1396_ 28 جمادى الثانية 1438 _ 28 مارس 2017
اوقات شرعی 
 
تاریخ : دوشنبه 20 دي 1395     |     کد : 37354

ترکی:سند آمایش استان تهران تا پایان سال تهیه می شود

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری تهران گفت: سند آمایش استان تهران تا پایان سال جاری آماده و فصل اول آن، برای سال 96 اجرایی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران،نعمت‌الله ترکی، رییس سازمان برنامه و بودجه استان تهران در حاشیه نهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران که به ریاست استاندار و با حضور اعضای شورا برگزار شد، اظهار داشت: نهمین جلسه آمایش استان تهران با حضور تمامی دستگاه‌های اجرایی برگزار شد و محور موضوعات در سه بخش فعالیت، صنعت، خدمات و کشاورزی در دستور کار قرار گرفت.
 
وی تصریح کرد: بر حسب آمار و اطلاعات به دست آمده، 17 هزار واحد صنعتی فعال و حدود 600 واحد صنفی در استان تهران در حال فعالیت هستند که از جهت واحدهای تولیدی با فضای فعلی استان در طرح آمایش، باید تعین تکلیف شوند.
 
ترکی ادامه داد: رویکرد دوم بحث جمعیت استان تهران است که با توجه به استقرار جمعیت فعلی، باید برای خدمات‌رسانی بر اساس چیدمان و بر مبنای علمی در حوزه روستایی و شهری، توازن منطقه‌ای ایجاد کنیم.
 
معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری تهران، افزود: رویکرد سوم، ارتباط بین مجموعه‌ها در بخش خدمات‌رسانی و اجرا است به طوریکه در بحث آمایش باید یک همگرایی در ارائه نوع خدمات ایجاد کنیم.
 
ترکی تأکید کرد: با اجرای آمایش استان تهران، می‌توانیم به پراکندگی خدمات در شهرها، استان‌ها و روستاها خاتمه دهیم و مانع از مهاجرت‌های بی‌رویه شویم.
 
وی ادامه داد: همچنین با اجرای طرح آمایش می‌توانیم به حل مشکلات فعلی حاکم در کشور از جمله ازدواج، اشتغال و مشکلاتی از این دست کمک کنیم.
 
ترکی تصریح کرد: در حال حاضر تقریبا 50 درصد از دستگاه‌های اجرایی کشور در چهار فصل که بیشتر مربوط به مطالعه طرح و پیشنهادات وصولی این برنامه است، مشغول فعالیت هستند چرا که تا پایان سال جاری باید سند آمایش استان تهران آماده باشد.
 
معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری تهران گفت: اجرای فصل اول این طرح از ابتدای سال 96 آغاز و فصل دوم آن در سال دوم برنامه ششم توسعه انجام خواهد شد.
 
ترکی بیان کرد: هدف ما در آمایش استان تهران، رسیدگی دقیق به موضوعات و مشکلات است و می‌خواهیم در بحث آمایش، استان تهران الگو قرار گیرد.


نوشته شده ساعت  18:00      تعداد بازدید  184
PDF چاپ