سه شنبه 2 خرداد 1396_ 26 شعبان 1438 _ 23 مه 2017
شما اینجا هستید صفحه اصلی-->مطالب-->آخرین اخبار
اوقات شرعی 
 
تاریخ : يکشنبه 19 دي 1395     |     کد : 37280

طرح اجراي كدگذاري واحدهاي صنفي روي ميز تعزيرات/ تلاش براي واقعي سازي قيمت هاي درج شده روي كالاها

نشست كميسيون تعزيرات استان به منظور ساماندهي وضعيت قيمت عرضه كالاها و اتخاذ راهكارهايي براي نظارت شهروندان برگزارشد.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران،‌نشست كميسيون تعزيرات حكومتي استان تهران با حضور رسول راستين مديركل امور اقتصادي استانداري، محمدي مديركل تعزيرات حكومتي استان تهران،پور احمدنژاد دبير كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان ،نجف پور رييس انجمن حمايت از حقوق مصرف كنندگان و ساير اعضاي عضو كميسيون در استانداري تهران برگزار شد.
 
در ابتداي جلسه موضوع ايجاد سامانه مشترك دستگاه هاي نظارتي براي دريافت شكايات و گزارش هاي مردمي مورد بررسي قرار گرفت و بر يكپارچه سازي سامانه دريافت شكايت هاي مردمي در بخش هاي مختلف تعزيرات تاكيد شد.
 
در اين جلسه بازنگري در قيمت گذاري ها،درج نرخ واقعي بر روي كالاها،استفاده از فناوري هاي نوين در گزارش هاي بازرسي و افزايش فرهنگ سازي دقت شهروندان در شناسايي كالاها از جمله پيشنهاداتي بود كه در راستاي كاهش تخلفات صنوف مطرح شد.
 
وجود واحدهاي صنفي بدون مجوز و عدم بازدارندگي لازم بازرسي ها به عنوان بخشي از مشكلات اصلي در اين جلسه بررسي شد.
 
همچنين در اين جلسه مشكلات مربوط به عرضه نان در صدر  شكايات مردمي به سامانه 124 عنوان شد.
 
محمدي،مديركل تعزيرات استان تهران در اين جلسه با اشاره به اينكه لازم است مردم را نسبت به نرخ واقعي كالاها آشنا كنيم گفت:‌ نرخ هر كالا با هر قيمتي بايد درج شود.
 
وي به طرح كدگذاري واحدهاي صنفي نيز اشاره كرد و افزود:‌ به دنبال ايجاد نظارت سيستمي از سوي مردم هستيم و قرار است اين طرح از يكي از شهرستان هاي كوچك استان به شكل پايلوت اجرا شود.
 
مديركل تعزيرات استان با تاكيد بر لزوم درج قيمت واقعي اجناس روي كالاها تصريح كرد:‌اينكه روي يك كالا قيمت 1900 تومان درج شده اما از سوي فروشنده 800 تومان خريداري شده نوعي گرانفروشي پنهان است و بايد به سمت واقعي سازي قيمت هاي درج شده روي كالاها پيش برويم.
 
در ادامه جلسه طرح كدگذاري واحدهاي صنفي براي نظارت مردمي و اجراي آن به شكل پايلوت در يكي از شهرستانها، طرح كاهش تخلفات در سطح عرضه و توسعه پايگاه هاي مشترك رسيدگي به شكايات مردم مورد بررسي و تبادل نظر اعضاي كميسيون قرار گرفت.  


نوشته شده ساعت  13:23      تعداد بازدید  121
PDF چاپ