سه شنبه 8 فروردين 1396_ 28 جمادى الثانية 1438 _ 28 مارس 2017
اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 18 دي 1395     |     کد : 37241

امامي امين:صنایع مبدل، حضوری جدی در کنار بخش کشاورزی داشته باشند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری تهران گفت: با توجه به رونق بخش کشاورزی در پیشوا، صنعت و صنایع مبدل باید حضور جدی در کنار این بخش داشته باشند و در خدمت بخش کشاوزی و دامپروری قرار بگیرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران، محمد امامی امین در جلسه شورای اداری شهرستان پیشوا با بیان اینکه اقتصاد شهرستان پیشوا بر مبنای کشاورزی تعریف شده است افزود: مشکل آب در شهرستان پیشوا به دلیل قرارگیری این منطقه در انتهای خط آبرسانی، جدی است و مجبور هستیم در مسیر کشت صنعتی و گلخانه ای حرکت کنیم زیرا علاوه بر کاهش مصرف آب شاهد افزایش تولید خواهیم بود.

وی افزود: بهترین مسیری که بتوانیم مشکلات کشاورزان، باغداران و تولید کنندگان را برطرف کنیم این است که بازاری در خارج از مرزها ایجاد کنیم تا هم بهای کالای با کیفیت ما را پرداخت کنند و هم تقاضای پایدار و امنیت شغلی برای کشاورزان و تولید کنندگان ایجاد شود.

امامی به ضرورت راه اندازی پایانه صادراتی در پیشوا اشاره کرد و گفت: تولیدات حاصل شده از دسترنج کشاورزان با کمترین بها به فروش می رسد و رفع این مشکل، نیازمند تعریف بازار مصرف مناسب است و یکی از راهکارهای پیش رو، راه اندازی هر چه سریعتر پایانه صادراتی به منظور توسعه بخش کشاورزی در این منطقه است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری تهران افزود: باید مسیر توسعه را برای کشاورزان هموار کنیم و دولت نیز این مهم را در دستور کار خود قرار داده است و در تلاش است تا موانع موجود در مسیر توسعه تولیدات و تجارت را از میان بردارد.

وی در ادامه اظهار کرد: پیشوا قطب تولید نیروی متخصص و تحصیلکرده است و دانشگاه های این منطقه، حجم زیادی از نیروهای تحصیلکرده را وارد بازار کار می کنند که نیاز است زمینه های لازم برای جذب و اشتغال آنان در همین شهرستان، فراهم شود.

امامی مدیران شهرستان پیشوا را به عنوان کارگزاران حکومت موظف به صیانت از حقوق دولت دانست و گفت: دولت یازدهم، در حقیقت دولت مظلومی است زیرا که مشکلات زیادی مترتب بر دوران مدیریتی آن شد و با وجود همه مسائل، بسیاری از موانع را برطرف نمود.

وی افزود: مسئولان بخش کشاورزی و صنعت در پیشوا، توجه خود را به برند سازی در حوزه مواد غذایی و کشاورزی معطوف کنند و تلاش نمایند تا صنایع بسته بندی مناسب و با رعایت استانداردها در شهرستان ایجاد شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری تهران به ایام ا... دهه فجر انقلاب اسلامی اشاره کرد و در پایان گفت: مهمترین سرمایه جمهوری اسلامی ایران، سرمایه مردمی آن است، اینکه امروز با گذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی همچنان شاهد مانور باشکوه مردم در راهپیمایی های مختلف از جمله 22 بهمن و  با حضور اقشار مختلف هستیم، نشانه اعتقاد و پایبندی آنان به نظام مقدس جمهوری اسلامی و دستگاه حاکمیت است و مدیران نیز باید تلاش کنند تا خدمت رسانی به آنان را سرلوحه امور خود قرار دهند.


نوشته شده ساعت  17:54      تعداد بازدید  130
PDF چاپ