سه شنبه 2 خرداد 1396_ 26 شعبان 1438 _ 23 مه 2017
شما اینجا هستید صفحه اصلی-->مطالب-->آخرین اخبار-->دیدگاه
اوقات شرعی 
 
تاریخ : يکشنبه 12 دي 1395     |     کد : 36986

تصمیماتی برای کمک به بهبود محیط‌زیست و فضای کسب‌وکار

محسن حاجی میرزایی / دبیر هیئت دولت در يادداشتي نوشت:

 هیئت‌وزیران دو تصمیم تأثیر گذار گرفت؛ یکی در حوزه دستیابی به هوای پاک و مقابله با آلودگی هوا، و دیگری در حوزه رفع موانع فراروی بنگاه‌های اقتصادی. بر پایه تصمیم اول سازمان برنامه و بودجه کشور موظف شد در قالب بودجه سالیانه با هماهنگی وزارت کشور نسبت به تأمین یارانه سود تسهیلات اعطایی برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده کلان‌شهرها اقدام نمایند و مهم تر آنکه شهرداریهای کلان‌شهرها موظف شدند امتیاز بهره‌برداری تاکسی‌هایی که به سن فرسودگی رسیده و دارندگان آن‌ها نسبت به نوسازی خودروهای مذکور تا پایان همان سال اقدام نکرده‌اند را لغو نماید. بنابراین تاکسی‌هایی که علیرغم  تسهیلات پیش‌بینی‌شده از تعویض تاکسی فرسوده با نو اجتناب می‌کنند امتیازشان لغو می‌شود و این کار می‌تواند خروج تاکسی‌های فرسوده و آلوده‌کننده هوا را تسریع کند.
بر اساس تصمیم دیگر، کارفرمایان مشمول قانون تأمین اجتماعی می‌توانند در مورد پرداخت و یا تقسیط اصل بدهی قطعی شده بر اساس مدارک و مستندات ابرازی با سازمان توافق کنند و از بخشودگی کلیه جرائم  برخوردار شوند.
این  تصمیم، علاوه بر اینکه کمک موثری به کاهش بدهی‌های بنگاه‌های اقتصادی است و تعداد بیشتری از کارفرمایان واحدهای فعال تولیدی، صنعتی و معدنی را مشمول مزایای بخشودگی از جرائم می‌کند، می‌تواند به حفظ و نگهداشت نیروی کار موجود در کارگاه‌های مشمول قانون تأمین اجتماعی منجر شود.


نوشته شده ساعت  13:51      تعداد بازدید  952
PDF چاپ