جمعه 2 تير 1396_ 27 رمضان 1438 _ 23 ژوئن 2017
شما اینجا هستید صفحه اصلی-->مطالب-->آخرین اخبار-->دیدگاه
اوقات شرعی 
 
تاریخ : يکشنبه 12 دي 1395     |     کد : 36984

گام بلند دیگری در راستای تعامل سازنده با جهان

نهاونديان رييس دفتر رييس جمهور در يادداشتي نوشت:‌سفر به سه کشور قزاقستان، ارمنستان و قرقیزستان؛ همسایگان منطقه ای ایران که بیست و پنچمین سالگرد استقلالشان از شوروی سابق را جشن می گیرند، گام بلند دیگری در راستای سیاست تعامل سازنده با جهان است. 

سفر به سه کشور قزاقستان، ارمنستان و قرقیزستان؛ همسایگان منطقه ای ایران که بیست و پنچمین سالگرد استقلالشان از شوروی سابق را جشن می گیرند، گام بلند دیگری در راستای سیاست تعامل سازنده با جهان است. 
رفع تحریم های هسته ای ، زمینه آن را فراهم آورده است که با دیپلماسی فعال اقتصادی، روابط مستقیم بانکی با کشورها بازگشایی شود و افق مثبت اقتصاد ایران در کنار ثبات و امنیت داخلی، باعث شده است که کشورهای دیگر به استقبال لغو روادید و تسهیل تجاری با ایران برخیزند. 
همکاری نزدیک ایران با اتحادیه گمرکی اوراسیا که در اجلاس سران آن در هفته پیش رو مطرح خواهد شد و برقراری تعرفه های ترجیحی، فرصت کم سابقه ای را در اختیار صادرات کالای ایرانی قرار خواهد داد. 
در شرایطی که همسایگان ما در منطقه و بسیاری از کشورها در جهان، در مقابله با نا اطمینانی های رو به افزایش جهانی، سعی بر تجمیع نیرو و تقویت ترتیبات منطقه ای دارند، چهره اطمینان بخش و امیدانگیز ایران برای همگان جذاب است. در این شرایط فقط وحدت و انسجام داخلی و هم افزایی نیروهاست که می تواند این قابلیت و پتانسیل را به فعلیت برساند.


نوشته شده ساعت  13:42      تعداد بازدید  959
PDF چاپ