جمعه 2 تير 1396_ 27 رمضان 1438 _ 23 ژوئن 2017
شما اینجا هستید صفحه اصلی-->مطالب-->آخرین اخبار-->دیدگاه
اوقات شرعی 
 
تاریخ : دوشنبه 17 آبان 1395     |     کد : 35233

مدیریت زنان به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است

مديركل امور بانوان استانداري تهران گفت: اتفاق خوب اخیر در ترمیم کابینه نوید بخش امید و آینده ای روشن تر برای جامعه زنان است.

 
به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران،ثريا شارقي در يادداشتي نوشت: اقدام اخیر رئیس جمهور محترم در انتصاب معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی امید را در جامعه زنان بیشتر کرده است، باور به توانمندیهای زنان در بالاترین رده اجرایی کشور، نوید بخش آینده خوبی برای ما خواهد بود. اگر چه بسیاری از تصمیم‌گیران و سیاست مداران به قابلیت و توان زنان جامعه در عرصه مدیریتی واقف هستند اما به دلیل حاکم بودن «نگرش جنسیتی» در سازمان‌ها و ادارات، حتی در شرایط تخصصی برابر، برتری را از آن مردان می دانند.
 
ثريا شارقي، با تاکید بر رسیدن تعادل، برابری و رفع تبعیضات و در نتیجه توسعه بهتر و کاملتر جامعه، افزود: در جامعه امروز نیاز است که زنان بتوانند حضور چشمگیرتری در فرآیند تصمیم‌گیری در سطوح مختلف جامعه ازجمله دستگاه‌های اجرایی داشته باشند. 
 
وي با اشاره به برگزاري نخستین کنگره ملی زنان موفق ایران در دی ماه سال جاري خاطر نشان كرد: در اين ميان در كشورهاي در حال توسعه مانند ايران، زنان با وجود حمايت هاي انجام شده هنوز نتوانسته اند نقش موثري در اداره امور شهري داشته باشند.
 
شارقي با اشاره به اينكه گسترش روزافزون شهرها و واگذاري وظايف و فعاليت هاي جديد به مديريت هاي شهري نگاه نوين و جامع به اين مقوله را مي طلبد، تاكيد كرد: زنان به عنوان نيمي از جمعيت مي تواند به عنوان عاملي اساسي در دستيابي به توسعه ايده آل درتمامي زمينه ها مطرح باشند.
شارقي در ادامه افزود: برنامه ريزي و مديريت شهري حداقل در امور مربوط به زنان در صورتي موفق عمل خواهد كرد كه در بخش هاي مديريتي از توانايي ها و پتانسيل هاي بالاي آنان استفاده شود.
 
عضو شوراي عالی راهبردي كنگره زنان موفق گفت : دستيابي به توسعه پايدار و همه جانبه بدون استفاده از پتانسيل هاي اقشار مختلف و به خصوص زنان، امكان پذير نخواهد بود.
 
وی بیان كرد: از سوی دیگرحضورزنان در پست های مدیریتی موجب بهبود عملکرد مدیریت کشور و سازمان ها می شود، به این دلیل که توانمندی های مدیریتی تا حدودی به طور مساوی بین مردان و زنان توزیع شده است.
 
وي افزود: از این دیدگاه زنان توانمندی های ویژه ای دارند و از مهارت های معمول در مدیریت منابع انسانی برخور دارند که در شرایط امروز بیشتر از گذشته مورد نیاز سازمان هاست. ضمن اینکه مدیریت زنان به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است.


نوشته شده ساعت  12:48      تعداد بازدید  1121
PDF چاپ