شنبه 5 فروردين 1396_ 25 جمادى الثانية 1438 _ 25 مارس 2017
اوقات شرعی 
 
 آرشیوفرهنگ
کلمه کلیدی
:
از
تا

چند نکته قرآنی برای عاقبت بخیر شدن

از یاد نبریم که دنیا بازی است، درست مثل بازی فوتبال، در بازی فوتبال هیچ کس نمی داند که کدام تیم پیروز از میدان بیرون می رود، چون گاه حتی در ثانیه های اضافی تیمی خواهد برد و یا خواهد باخت.
يکشنبه 23 آبان 1395

یازدهمین دوره مسابقات قرآنی کانون های فرهنگی مساجد استان تهران

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان تهران از آغاز یازدهمین دوره مسابقات قرآنی (مدهامتان) ویژه فعالان کانون های مساجد تهران و شهرستانهای تابعه استان خبر داد.
يکشنبه 9 آبان 1395

ایران، بهشت گردشگران مسلمان جهان می‌شود

معاون رئیس جمهور از اجرای طرح ایجاد ۱۴۰ هزار شغل تا دو سال آینده خبر داد و گفت:‌ هیچ یک از صنایع کوچک به اندازه صنایع‌دستی نمی‌تواند به عنوان صنعت سبز در کوتاه مدت اشتغال ایجاد کند و این در حالی است که ایران باید بهشت گردشگران مسلمان جهان شود.
شنبه 30 مرداد 1395

روایت دبیرکل حزب الله لبنان از آیت الله بهجت

«سید حسن نصرالله » دبیرکل حزب الله لبنان از حضرت آیت الله « محمد تقی بهجت» (ره) به عنوان فقیهی عارف و زاهد و دارای کرامت های بی شمار یاد کرد و گفت : در همان نشست اول همنشینی با آیت الله بهجت، مجذوب و شیفته ایشان شدم.
يکشنبه 15 فروردين 1395

وهابیت؛ فرقه‎ای علیه شیعه و سنی

وهابیت فرقه‎ای است که نه پایبندی بر اعتقادات مذاهب اهل تسنن دارد و نه بر اعتقادات تشیع، و از تمامی مذاهب معتبر اسلام خارج است و علمای چهارگانه اهل تسنن و علمای تشیع در ردّ این فرقه کتاب‎های بسیاری نوشته‎‎اند. و علمای مذاهب چهارگانه و علمای تشیع، نسبت به رهبران و پیروان وهابیت حکم به گمراهی و خروج از راه و روش مسلمانان داده‌اند
شنبه 4 مرداد 1393

فضيلت ماه مبارك رمضان

«رمضان» در لغت از «رمضاء» به معناى شدت حرارت گرفته شده و به معناى سوزانيدن مى باشد. چون در اين ماه گناهان انسان بخشيده مى شود، به اين ماه مبارك رمضان گفته اند.
يکشنبه 1 تير 1393

نگاهی به موضوع محرم و نامحرم

کلمه و لغت محرم از ریشه حَرُمَ آمده است و به معنای کسی است که ازدواج با وی حرمت دارد و در مقابل، نامحرم فردی است که از منظر و دید دینی، ازدواج با وی ممکن و بلا مانع است. لذا برخلاف تصوری که از تعبیر نامحرم معمولا تعبیر منفی می‌شود، اتفاقا دارای بار معنایی مثبتی است.
جمعه 9 خرداد 1393

از آداب خواستگاری تا نگاه عاقلانه نه ...

سبک زندگی ما تنها با توجه و تنبه به ارزش‌های نورانی ملهم از سیره و کلام اهل بیت(ع) ظهور و بروزی آسمانی و اصالتی حقیقی می‌یابد.
يکشنبه 4 خرداد 1393

شرحی کوتاه بر دعای ماه رجب

ادعیه ماه رجب و شعبان برای انسان کلاس درس است، کلاس درس یعنی تعلیم و تعلم و مباحثه و گفتگو . انشاء الله وقتی معرفت پیدا شد این مسائل را انسان متوجه می‌شود ...
شنبه 3 خرداد 1393

گشایش دفتر مرجعیت آیت الله جوادی آملی در تهران

دفتر مرجعیت علمی و دینی آیت الله جوادی آملی هفته آینده در تهران گشایش می یابد.
سه شنبه 26 فروردين 1393