سه شنبه 8 فروردين 1396_ 28 جمادى الثانية 1438 _ 28 مارس 2017
اوقات شرعی 
 
تاریخ : يکشنبه 29 اسفند 1395     |     کد : 40027

ویژه انتخابات 262/حمایت مجریان انتخابات ازجریانی خاص به اعتماد مردم لطمه می زند

فرماندار شهرستان پیشوا در جمع اعضای هیأت های نظارت و اجرایی انتخابات گفت: حمایت مجریان انتخابات از جریان و جناح خاصی به اعتماد مردم لطمه وارد می کند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان پیشوا، محمدکرم محمدی بیان داشت: بحث دموکراسی و تحقق خواست و آرای مردم، یکی از حقوقی است که مردم سراسر دنیا به دنبال تحقق آن هستند و بخشی از این حقوق، حقوق شهروندی است که همواره عده ای برای رسیدن و پاسداری از آن، تلاش کرده و قوانینی نیز در این رابطه به تصویب می رسانند.
 
وی افزود: در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، انتخابات به کرات مطرح شده و ابعاد مختلف آن را مورد توجه قرار داده و به صراحت اعلام می کند که در جمهوری اسلامی ایران امور کشور باید به اتکاء آراء عمومی و از راه انتخابات مختلف از جمله انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اداره شود.
 
رئیس حوزه انتخابیه شهرستان پیشوا به اصل امانتداری در انتخابات اشاره کرد و گفت: انتخابات با حضور  ناظران و مجریان آن و طی یک فرآیند مدون و با زحمت فراوان، انجام می پذیرد که متولی اصلی آن وزارت کشور و در ذیل آن فرمانداران و بخشداران تعریف شده اند تا با حفظ امانتداری در جهت صیانت از حقوق مردم یعنی حقوق شهروندی و تحقق حق الناس که رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) بارها بر آن تاکید داشته اند، تلاش کنند.
 
محمدی افزود: مجریان انتخابات وظیفه دارند تا زیرساخت ها و زمینه های مشارکت مردم در انتخابات را فراهم کنند که این کار در سطح کشور و به تبع آن در شهرستان پیشوا در حال انجام است تا بتوانیم انتخاباتی پرشور و باشکوه و با مشارکت حداکثری مردم را برگزار نماییم.
 
وی بر مشارکت همه سلایق سیاسی در انتخابات تاکید کرد و گفت: همه کسانی که در خور و شایسته خدمت به مردم هستند و می توانند اقتصاد و درآمد پایدار برای مردم ایجاد کنند با احساس مسئوولیت هر چه تمام تر، در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا حضور یابند.
 
فرماندار پیشوا اوج حریت انسان را در اجازه تفکر و تکثر به دیگران دانست و افزود: مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران، بارها به اثبات رسانده اند که هیچ گاه اشتباه نمی کنند و لازم است ما نیز به عنوان مجریان انتخابات، بی طرفی خود را نسبت به اجرای قانون و  برای صیانت از آرای مردم و تحقق مردمسالاری دینی به کمال رسانده و به صورت تمام به اجرا درآوریم.
 
وی به دیدار رهبر معظم انقلاب با وزیر کشور و تاکید ایشان بر حضور فعال مردم در انتخابات  اشاره کرد و گفت: بنا بر تاکیدات معظم له، مجریان انتخابات می بایست بر صیانت از حق الناس و اجرای مر قانون همه تلاش خود ر ا انجام دهند تا با افزایش ضریب مشارکت مردم در انتخابات، شاهد حضور و مشارکتی فعال باشیم.
 
محمدی به نقش فعالان اجتماعی و سیاسی در برگزاری انتخابات اشاره کرد و گفت: فعالان اجتماعی و سیاسی زیرساخت ها و زمینه های لازم را به گونه ای فراهم کنند تا مردم با فراغ بال بتوانند در پای صندوق های رای حضور یابند تا شاهد شکل گیری فضای رقابتی و پرشور در انتخابات باشیم.
 
فرماندار پیشوا در پایان گفت: به عنوان یک تکلیف دینی و قانونی به دنبال برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور و نشاط با محور قانون و در جهت صیانت از آرای مردم، تحقق مردمسالاری دینی و تامین و تضمین حق الناس در خدمت به شهروندان خواهیم بود.


نوشته شده ساعت  14:23      تعداد بازدید  38
PDF چاپ